• Slide
  • Slide
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • Slide
  • Slide
    Göktürkler'den Türkiye'ye
  • Slide

27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümünde; hayatını kaybeden Sn. Adnan Menderes, F.Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan beylere Allah'tan rahmet diler, Türk Milleti'nin milli birlik ve bütünlüğüne ve milli egemenlik haklarına karşı yapılan her türlü askeri, sosyal ve sivil darbeleri kınıyor ve lanetliyoruz. 

Türk Milleti'nin milli birlik ve bütünlüğüne ve milli egemenlik haklarına yönelik yapılan ve yapılabilecek olan her türlü müdahale ve teşebbüs darbedir; vatanın milli birlik ve bütünlüğüne ihanettir.

"Bir yurdun en değerli varlığı, yurttaşlar arasında ulusal birlik, iyi geçinme ve çalışkanlık duygu ve yeteneklerinin olgunluğudur. Ulus varlığını ve yurt erginliğini korumak için bütün yurttaşların canını ve her şeyini derhal ortaya koymaya karar vermiş olmak, bir ulusun en yenilmez silâhı ve korunma aracıdır. Bu sebeple, Türk ulusunun yönetiminde ve korunmasında ulusal birlik, ulusal duygu, ulusal kültür en yüksekte göz diktiğimiz ülküdür. Yüksek ve devrimci bir kültür düzeyine varmak için, önümüzdeki yıllarda daha çok emek vereceğiz. Pozitif bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir eğitiminde yeteneği artmış ve yükselmiş olan erdemli, güçlü bir kuşak yetiştirmek, ana siyasamızın açık dileğidir." Gazi Mustafa Kemal Atatürk - 1935