• Slide
  • Slide
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • Slide
  • Slide
    Göktürkler'den Türkiye'ye
  • Slide
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajımız

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajımız

28.1.2020

T.C. Devleti’nin kurucu unsuru olan ve Anadolu’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da ve Ortadoğu’da 1000 yıldır hakimiyetini devam ettiren Türk Milleti'nin; kendi devleti üzerinde kanla, canla, başla almış olduğu egemenlik hakları ile birlikte komşu ülkelerdeki soydaşlarımız/kandaşlarımız ve ecdat yadigâri miraslarımız sebebiyle imtiyazlık haklarımız mevcuttur ve yine uluslararası kara sularda, kutuplarda ve uzay araştırmalarında imtiyazlık haklarımız vardır. Türk Milleti'nin egemenlik hakları ile imtiyazlık haklarını korumak ve çağımızın şartlarına göre daha ileri taşımak milli irade merci olan TBMM’nin sorumluluğunda, icraa etme görevi hükümet partisinin sorumluluğunda olmakla birlikte doğrudan doğruya Türk Milleti’ne aittir.  Türk Milleti'nin egemenlik haklarından ve imtiyazlık haklarından taviz verilemez, değiştirilemez veya bu haklar her hangi bir sahsın/siyasi partinin/yapının kişisel ihtiraslarına ve dünyevi içtimai siyasi görüşlerine teslim edilemez. "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." Gazi Mustafa Kemal Atatürk  Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlar; aziz vatanı miras bırakan Gazi Mustafa Kemal A...


10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

28.1.2020

“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.


24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

28.1.2020

Bir toplumu milli ve manevi değerlerle yetiştirilmesini temin eden ve o toplumu yeniden imar eden başta başögretmen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve ögretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlu olsun! “Öğretmen Hanımlar ve Öğretmen Efendiler; Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, mutluluk hedefine ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri milletin geleceğini yoğuran irfan ordusu. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir, verimlidir, saygıdeğerdir; fakat bu iki ordudan hangisi daha kıymetlidir, hangisi birbirine üstün tutulur. Şüphesiz böyle bir tercih yapılamaz, bu iki ordunun ikisi de hayatidir.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.


Sarıkamış Şehitlerini Anıyoruz

28.1.2020

Vatan ve Türk – İslam davası için Allahuekber Dağlarında umutların ve Mehmetçik’in donarak şehadete ermesinin 104. yılında Sarıkamış Harekatı’nda şehit düşen Mehmetçiklerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Mehmetçik’in sinesinde yeşerip cihana Nizam-i Alem olan davasının ve bize emanet bıraktığı Türk – İslam davasının ebedi neferleri olacağımzı; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet mefkuresi ve Turan Orduları Ebedi Başkomutanı Enver Paşa’nın Türk Birliği mefkuresi için yarim kalan umutlarının, Hz. Peygamber’in (s.a.v.) getirdiği İslamiyet dininin ve Türk – İslam davasının daimi davalısı olacağımızı; Allah ve şehitlerimiz huzurunda ant içerek söz veriyoruz. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diler ve şehitlerimizin yüzü hürmetine Allah; milletimizi, devletimizi ve vatanımızı ebedi kılsın.


Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu Rahmetle Anıyoruz.

28.1.2020

Ege Üniversitesi kampüsünde, terör örgütü pkk militanları tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na şehadetinin 7. yıl dönümünde rahmet, minnet ve sevgiyle anıyoruz. Ruhu şad olsun, yılları heba olan genç... #türkiyecumhuriyeti #büyüktürkmilleti #büyükgöktürktufanı  #türkvakıflarkonseyi #türksilahlıkuvvetleri #fıratyılmazçakıroğlu


Hocalı Katliamı’nın 27.Yıl Dönümü

28.1.2020

Hocalı Katliamı’nın 27.Yıl Dönümünde Katliamda Kıyılan Kandaşlarımızı Büyük Üzüntü ile Yad Ettik.   Ermeni güçleri, 1992 yılının 25 Şubatı 26 Şubat’ta bağlayan gecede bölgedeki 366. Alayın da desteği ile önce giriş ve çıkışını kapadığı Hocalı kasabasında, Azerbaycan resmî kaynaklarına göre, 83 çocuk, 106 kadın ve 70’den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 sakin öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralanmıştır. 1275 kişi ise rehin alınmış ve 150 kişi ise kaybolmuştur. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, başları kesildiği görülmüştür. Hamile kadınlar ve çocukların da maruz kaldığı tespit edilmiştir. Hocalı Katliamı’nda canlarını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet ve mağfiret diler; Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da yaptığı insanlık suçu katliamını BM’nin tanımasını ve Dağlık Karabağ’ın boşaltılarak Azerbaycan’a teslim etmesini tavsiye ederiz.  


Çanakkale Zaferinin 104. Yılında Şehitlerimize Rahmetler Dileriz.

28.1.2020

Çanakkale Zaferinin 104. Yılında Şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz. Osmanlı Devleti’nin küllerinden yeni bir devlete ve Cumhuriyet’e geçişte mihenk taşı olan ve yedi düvele karşı savaşarak kazanılan zaferlerde şehadete giden kahraman ecdâdımıza ve şehitlerimize rahmet ve mağfiret dileriz. Her şey vatan için!   


Rahmetle Anıyoruz Rauf R. Denktaş

29.1.2020

“Devlet demek hürriyet demektir, dimdik ayakta durup, kimsenin boyunduruğu altına girmemek demektir. Bağımsızlığınızdan asla vazgeçmeyin” Rauf R. Denktaş   Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ı vefatının 8. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz.   Not: Lütfen 'Haberler - Güncellemer' başlığında taziye mesajımızı paylaşır mısınız? Teşekkür ederim. Kolay gelsin.  


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun!

29.1.2020

23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin milletin iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.


Kutül Amare Zaferinin 103. Yılı Kutlu Olsun!

29.1.2020

  Osmanlı Ordusu’nun 103 yıl önce Irak’ın Basra / Kutül – Âmare bölgelerinde, Britanya Krallığı’nı hezimete uğrattığı, 13 bin İngiliz askerini esir alarak ve 40 bin askerini öldürerek leşlerini yere serdiği, İngilizlere tarihinin en büyük yenilgisini yaşattığı, Çanakkale’den sonraki en büyük zaferdir. Bu kutlu zafere başkomutanlık yapmış olan Halil (Kut) Paşa ile kurmay arkadaşlarına ve Mehmetçiklere rahmet olsun. #KutülAmare Zaferi #KutülAmare zaferi


Suriye Azez ve Hakkari’de Şehit Düşen Mehmetçiklerimize Taziye

29.1.2020

Suriye Azez’de bir yüzbaşı ile Hakkari’de üç askerimiz şehit düşmüştür. Şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Türk Milleti’nin başı sağolsun. Bu kahpe düzen 40 yıldır, Türk’ün ocağına incir ağacı dikiyor ve bedelini hep vatanseverler ve Türk evladı ödüyor; vatan ve ülküsü için kendi canlarından vazgeçiyor yiğitler. Öyleyse bu kahpe düzen Türk’ün lehine ve Türk’ün ülküsüne hizmet edecek bir düzenle değişmelidir. Bu vatan soysuzların değil, asil ve soylu büyük Türk Milleti’nindir.


6 Mayıs 12 Mayıs Vakıflar Haftası Kutlu Olsun!

29.1.2020

  TOPLUMLARIN ŞANLARI VAKIF İNSANLARININ ÖMÜRLERİ KADARDIR! Her medeniyet, kendi insan tipini vücûda getirir. O insan tipi de, mensup olduğu medeniyetin sıfat ve karakterleriyle âhenk arz eder. İslâm medeniyetinin inşâ ettiği insan şahsiyetinin zirvesi ise; gönüllerini bütün mahlûkâtı şefkatle kucaklayan bir rahmet dergâhı hâline getirmiş olan “vakıf insan”lardır. İnsanların huzur ve sükûn içinde hayâtiyetlerini devam ettirmeleri, ancak “vakıf insan”ların toplumu âdeta bir şefkat ağıyla örmeleri sâyesinde mümkündür. Aynı şekilde toplumların şeref ve şanları da, ekseriyetle bu vakıf insanların ömürleri kadardır… Vakıf insanların en zirvesinde bulunanlar; peygamberler, sahâbe-i kirâm, velîler ve onların terbiye ettikleridir. Onlar, çok kısa zamanda gönüllerdeki îman heyecânını dün yanın dört bir tarafına taşımışlar, yine tarihin en güzîde altın sahîfelerini onlar doldurmuşlardır. Nitekim Osmanlı Devleti’nin asıl mîmârı, Allâh’ın has kulu Şeyh Edebali Hazretleri’dir. Öyle ki, Edebali silsilesi devam ettiği müddetçe cihan sultanlarına yön verilmiş ve insanlık, aradığı huzura kavuşmuştur. Bu itibarla onun ve silsilesinin yetiştirdiği zâhir ve bâtın sultanlarının aşk ve vecdi...


İdlib'de Rejim Unsurlarının Hain Saldırısı Sonucu 7 Mehmetçik Şehit

5.2.2020

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurları tarafından düzenlenen alçak saldırıda; P. Uzm. Çvş. Halil Demir, İs. Uzm. Çvş. Serkan Deprem, Ulş. Uzm. Çvş. Gökhan Orhan, Ulş. Uzm. Çvş. Uğur Katran, P. Uzm. Çvş. Onur Şükrü Özlem, P. Uzm. Onb. Kadir Yıldız, İs. Uzm. Onb. Uğur Kurt ve İsmail Akatay şehit düştü, 8 ocak söndü ve çocuklar yetim kaldı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diler, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz. Mekanlarınız cennet olsun.


Gulca Katliamında Hayatını Kaybeden Doğu Türkistanlı Müslüman Türkler

Gulca Katliamında Hayatını Kaybeden Doğu Türkistanlı Müslüman Türkler

6.2.2020

5 Şubat 1997’de kızıl Çin Halk Cumhuriyeti, binlerce Doğu Türkistanlı Müslüman Türk’ü katletti. Tarihe Gulca Katliamı diye geçen bu hadise aynı zamanda Doğu Türkistan Türklerinin başlattığı Millî İstiklâl Hareketinin 429.sunun adıdır. Katliamda şehit olan Doğu Türkistanlı Türk soydaşlarımıza Allah'tan rahmet dileriz.  Dünya tarihinin en aşağılık ve soysuz devleti Çin Halk Cumhuriyeti'ni hiddet ve nefretle kınıyoruz.


Van Bahçesaray'da Çığ Düşmesi Sonucu 33 Vatandaşımız Şehit Olmuştur.

6.2.2020

Van Bahçesaray'da çığ düşmesi sonucu 1 astsubay, 10 uzman çavuş olmak üzere 11 jandarma, 8 güvenlik korucusu, 3 itfaiye görevlisi, 2 karayolları çalışanı, 1 Turkcell çalışanı ile ilk çığda kar altında kalan yakınlarını kurtarmaya gelen siviller olmak üzere toplam 33 vatandaşımız şehit olmuştur. Hakk'ın rahmetine kavuşan vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerine Allah'tan rahmet ve mağfiret diler, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.


Sultan II. Abdülhamid Han Vefat Yıldönümünde Dualarla Anıldı.

10.2.2020

Ulu Hakan II. Abdülhamid Han'ı vefatının 102. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Kabri başında Osmanlı Hanedanı üyeleri ve siyasi parti liderleri tarafından yapılan dualarla Ulu Hakan Abdülhamid Han anıldı. Rahmetler olsun...


İdlib’de Rejim Unsurlarının Hain Saldırısı Sonucu 5 Mehmetçik Şehit

11.2.2020

İdlib’de rejim unsurları tarafından yapılan hain saldırı sonucu 5 Mehmetçik şehit düşmüş, 5 askerimiz de yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diler, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyoruz.  Aziz Türk Milleti'nin başı sağ olsun!


İdlib’de Rejimin Hain Hava Saldırısı Sonucu Şehit Düşen Mehmetçikler

İdlib’de Rejimin Hain Hava Saldırısı Sonucu Şehit Düşen Mehmetçikler

28.2.2020

Bütün Türk vatandaşlarının seferberlik ruhuyla yeni bir Milli Mücadele ortak paydasında kenetlenmeleri mukadderatımıza istikamet çizecek istiklal ve istikbal meselesidir. Suriye İdlib’de rejim unsurları tarafından yapılan hain hava saldırısı sonucu şehit düşen 33 (+) Mehmetçik'e Allah'tan rahmet ve mağfiret diler, yaralılara acil şifalar dileriz.  Aziz Türk Milleti'nin başı sağ olsun...


Bosna Hersek Cumhuriyeti'nin 28. Bağımsızlık Günü Kutlu Olsun

1.3.2020

Dost ülke Bosna Hersek Cumhuriyeti'nin 28. Bağımsızlık Günü Kutlu Olsun. (01.03.1992) İlelebet bağımsız ve hür bir Bosna Hersek olarak kalman dileğiyle...


İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 99. Yılı Kutlu Olsun!

12.3.2020

"Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez." Mehmet Akif Ersoy   İstiklâl Marşı'nın TBMM'de Kabulünün 99. Yılı Kutlu Olsun!